PIERWSZY  LOTTO PORTAL O POLSKICH I ŚWIATOWYCH GRACH  LICZBOWYCH  I SPORTOWYCH
  LOTTO-PORTAL - NAJWIEKSZY I NAJLEPSZY LOTTO PORTAL GIER LICZBOWYCH I SPORTOWYCH     PROGRAMY - STATYSTYKI - SYSTEMY - CIEKAWOSTKI - WYNIKI     CODZIENNA AKTUALIZACJA  

Start -Zasady gry - Polska - Świat - Duży Lotek - Multi Lotek - Express Lotek - T.S.Numerek - Z. Specjalne -Toto Liga -Gry hazardowe- CD-ROM -Ranking liczb- Statystyki - Wyniki - Systemy -  Sondy  -  Linki - Ciekawostki - Kontakt

 Nowości

Pomocne programy SGM
Najlepszy program do obróbki,  importu bazy danych e-maili i wysyłki grupowych wiadomości  GRATIS

Świat

Europa
  Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Australia
Azja
Afryka
Gry liczbowe
Gry sportowe

Gramy

  Zasady gry
 Ceny zakładów
  Szansa wygrania
Dni losowań
 Chybił trafił

Po losowaniu

  Wyniki 
 Ostatnie 10 losowań
Odbiór wygranej
Podatek

    Różności

     Polski Infoseek

      Bramka  SMS 

     Komunikator

    Programy

    Słuchaj RMF FM

    Konkursy
     Horoskop
     Biorytmy
     Salon gier
   Humor
    Kartki

    Ankiety

     Oszuści
 Portale
   
   
   

   

   
Lotto.portal

  Strona startowa
Dodaj do ulubionych

Napisz do nas

Wszelkie uwagi,  zauważone błędy oraz propozycje zmian prosimy

kierować na adres 
lotto.portal@interia.pl

napisz do serwisu Wiadomość

Witamy na stronach pierwszego polskiego portalu poświęconego grom liczbowym, losowym i sportowym w Polsce i na świece! Mamy nadzieje, że dzięki nam zwiększysz  szanse na wygraną.  Nasze strony są ciągle rozbudowywane. 
Jeśli czujesz się na siłach możesz też zostać osobą redagującą. 
Czekamy na informacje i propozycje do nowych działów.

Odbiór wygranej 


Słów kilka o pobieraniu wygranych

Setki tysięcy osób tygodniowo wygrywa na loterii określone kwoty pieniężne. Rozpiętość tych sum jest bardzo duża - od kilku złotych do prawdziwych fortun. Spora część zwycięzców, wygrywających często po raz pierwszy w życiu, nie ma pojęcia o tym, jak poradzić sobie z, wydawałoby się, niekłopotliwą, sytuacją. W tym momencie wielu zadaje sobie pytanie: jak realizować wygrane? Poniżej zamieszczamy kilka informacji, które z pewnością będą mogły ułatwić poruszanie się po tym temacie.

Wszystkie wygrane dzielimy na dwie grupy; wyższego stopnia i pozostałe. Różnią się one nie tylko wysokością, ale przede wszystkim tym, że można odebrać je wyłącznie w oddziale lub centrali, natomiast pozostałe, nie przekraczające wartości 2 tys. zł, w każdej kolekturze.
Zacznijmy od sum najwyższych będących gwarancją finansowej stabilizacji wielu ludzi. Jakie wygrane zaliczamy do tej grupy?
Niewątpliwie można do tej grupy zaliczyć “szóstkę” w Dużym Lotku, “piątki” w Zakładach Specjalnych oraz 10/10, 9/10, 9/9, 8/9, 7/7 w Multi Lotku. Wygrane te należy zgłosić w odpowiednim oddziale totalizatora w ciągu 48 godzin i umówić się po odbiór wygranej. Następuje ona najwcześniej po ośmiu dniach od daty losowania.
Skąd taka zwłoka?  Wszakże obecnie wszystko jest skomputeryzowane. Liczba wygranych i ich wysokość znane są już dosłownie w kilkadziesiąt minut po losowaniu.
Ten okres przeznaczony jest na reklamacje. Chociaż to mało prawdopodobne, to jednak nie można wykluczyć sytuacji, kiedy odwołanie grającego z różnych powodów może zostać uwzględnione. Wówczas wysokość wygranej musi ulec zmianie.
Czy wygraną niższego stopnia można odebrać tylko w “swoim" Oddziale?
Niekoniecznie, choć dla samego zainteresowanego jest to najwygodniejsze. Pomiędzy oddziałami następuje wymiana dokumentów, co może zabrać trochę czasu i opóźnić termin odbioru wygranej.
W jakim czasie przepadają roszczenia do wygranej?
Zgodnie z regulaminem nagrody muszą być odebrane w okresie 60 dni od daty losowania. Po upływie tego terminu przechodzą one na fundusz nie podjętych wypłat i grający nie może ich już podjąć. Istnieje tylko jeden wyjątek od tej reguły. Ma on miejsce w sytuacji zaistnienia przypadku losowego, jak chociażby przewlekła choroba czy dłuższy pobyt za granicą. Wszystko musi być, oczywiście, odpowiednio udokumentowane. Wówczas dyrektor Totalizatora może wydać zgodę na wypłatę wygranej. Rzecz jasna - najlepiej podjąć wygraną w odpowiednim czasie.
Jak przedstawia się sytuacja w przypadku pozostałych wygranych?
Wszystkie, oprócz wymienionych powyżej, odbieramy w kolekturze. Oczywiście, istnieją pewne ograniczenia. Kolektor może wypłacić wygraną, jeśli takowa nie przekracza na jednym kuponie wartości 2 tysięcy złotych. W przypadku wyższej wygranej trzeba odebrać ją w Oddziale, mimo że zaliczana jest do nagród niższego stopnia. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy nie ma w kasie odpowiedniej ilości pieniędzy. Dotyczy to zwłaszcza kolektur znajdujących się w małych miasteczkach. W takiej sytuacji należy umówić się z kolektorem na późniejszy termin, gdy zbierze odpowiednią kwotę. Co bardziej niecierpliwi mogą odebrać swą wygraną w Oddziale, bez uprzedniego zgłaszania. Warto dodać że wszystkie wygrane można otrzymać wyłącznie za zwrotem kuponu, który jest jedynym dokumentem upoważniającym do odbioru pieniędzy, niezależnie od wysokości kwoty.
Czy każdy, kto przyjdzie z kuponem może otrzymać pieniądze?
Dotyczy to tylko ludzi dorosłych. Niepełnoletni takiego prawa nie posiadają. Wygraną, zgodnie z regulaminem może otrzymać wyłącznie osoba ustawowo spełniająca opiekę nad nieletnim.

 

Programy
Multilotek 2.0
Multisyst 1.0
Eurestat 1.0
Duży Lotek 1.3
Dużysyst
Express Lotek
Totalizator  Piłkarski  Blokowy
Totalizator  Piłkarski
Sort Group Mail
Trendy  new
Eurestat  2.0 new
Dużystat  1.0  new
Pakiety od 99zł
Cennik

Specjalne programy

Duży Lotek na 500,000 zakładów

Multilotek na 10,000   zakładów

 Systemy na

Oferujemy Wam płytę CD-ROM  z systemami. 
Na tej  płycie znajdziesz kilkaset  systemów do  gry w Dużego Lotka, Multi Lotka, Numerka, Expres Lotka oraz Toto Ligę.
Cena  2
9+ 9 zł kosztów przesyłki.

 Systemy  i gwarancje na zamówienie
 więcej...
Co zrobisz   jak wygrasz milion?
 więcej...

Zagłosuj
Imię, nazwisko:
Twój e-mail:
Co sądzisz o portalu:
Skąd dowiedziałeś się o nas:
      
 Poleć przyjacielowi

Wyślij adres naszego portalu do twojego przyjaciela.
Adres e-mail:

Księga gości

 

Charakter prawny  informacji zawartych w serwisie Lotto.
(C)1996-2003 EurekaSystems&Victoria Systems - Wszelkie prawa zastrzeżone! Kontakt: : lotto.portal@interia.pl